Закупівля апаратів ШВЛ та використання коштів з Фонду боротьби з COVID-19

Резюме. Результати брифінгу Світлани Шаталової, заступника міністра охорони здоров’я України, від 8 жовтня 2020 р.

У медичних закладах України наявні понад 4 тис. апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ), готових до надання медичної допомоги. З них наразі задіяні 372, тобто менш ніж 10% від загальної кількості. Про це під час брифінгу МОЗ України 8 жовтня 2020 р. повідомила Світлана Шаталова, заступник міністра охорони здоров’я України.

Лікарні забезпечені апаратами ШВЛ

«Наразі в Україні лікарні забезпечені апаратами ШВЛ. На сьогоднішній ранок у медичних закладах було задіяно близько 10% загальної кількості відповідного обладнання. Усі інші апарати також готові до використання у разі потреби в них, враховуючи щоденний приріст госпіталізації та тривожну динаміку», — підкреслила С. Шаталова.

Витрати коштів з Фонду боротьби з COVID-19

Заступник міністра охорони здоров’я зазначила, що мета МОЗ — не якнайшвидше будь-як витратити кошти Фонду боротьби з COVID-19, а зробити це максимально ефективно. Вона підкреслила, що наразі не йдеться про жодний дефіцит апаратів ШВЛ в українських лікарнях.

«Закупівлі обладнання для медичних закладів держави продовжуються через ДП «Медичні закупівлі України», що є одержувачем бюджетних закупівель за всіма централізованими закупівлями з Фонду боротьби з COVID. Робиться акцент на експертній якості обладнання, яке закуповує держава для лікарень, оскільки обладнання плануємо використовувати і після пандемії. Це стосується не тільки апаратів ШВЛ, а й, наприклад, комп’ютерних томографів», — повідомила С. Шаталова.

Закупівлі апаратів ШВЛ тривають

Заступник міністра додала, що 30 вересня ДП «Медичні закупівлі України» підписало договір щодо придбання 100 апаратів ШВЛ. Другий договір на ще 100 одиниць було погоджено МОЗ України 5 жовтня 2020 р. Наразі з кінця жовтня ДП «Медичні закупівлі України» планує розпочати поставку обладнання. Вона також нагадала, що МОЗ України передало ДП «Медичні закупівлі України» всі технічні характеристики апаратів ШВЛ для закупівлі ще 1 липня 2020 р.

Нагадаємо, минулого тижня Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу МОЗ та ухвалив проєкт постанови про перерозподіл видатків держбюджету, яким передбачається виділення майже 253 млн грн на збільшення потужностей лабораторій з діагностики коронавірусної інфекції COVID-19. Видатки здійснюватимуться за рахунок позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку на реалізацію проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

9 октября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *