До 31 березня 2021 р. зміни до Програми медичних гарантій не вноситимуться

Резюме. Ухвалено відповідну Постанову Уряду

Програма медичних гарантій буде діяти до 31 березня 2021 р. в тому вигляді, в якому вона існує на сьогодні. Отже, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) має продовжити договори на наступний рік, зокрема і за програмою «Доступні ліки». Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час онлайн-брифінгу 22 грудня 2020 р.

Ухвалено Постанову Уряду

«Вчора ухвалено Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку реалізації Програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2021 році», яка передбачає її продовження до 31 березня 2021 р. А  нова Програма медичних гарантій вступить в дію з 1 квітня того ж року», — підкреслив очільник МОЗ України.

За словами М. Степанова, за Програмою медичних гарантій здійснюється основна частина медичної допомоги в країні. НСЗУ як центральний орган виконавчої влади, через який надходять всі кошти, запропонувала відмінити на І квартал 2021 р. фінансування COVID-пакета для екстреної медичної допомоги, доплати медичним працівникам, які були запроваджені з 1 вересня, а також зменшити фінансування стаціонарів, де надають допомогу пацієнтам із COVID-19.

Міністр проти зменшення фінансування медицини

«Зрозуміло, що як міністр охорони здоров’я я навіть теоретично не міг на це погодитися. Нами внесені відповідні зміни, Програму медичних гарантій продовжено в тому ж вигляді, в якому вона існує на сьогодні, без будь-яких урізань чи скасування доплат. Я хочу подякувати Президенту України, Прем’єр-міністру України і членам Уряду, які підтримали той варіант Програми медичних гарантій, який було внесено МОЗ України», — зазначив міністр.

Нагадаємо, за ініціативою МОЗ України з 1 вересня поточного року запроваджено доплати усім медичним працівникам у розмірі: 3 500 грн — лікарям, 2 500 — середньому медперсоналу та 1 250 — молодшому медперсоналу. Медикам, які лікують хворих на COVID-19, виплачують 300% надбавки до зарплати.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

23 декабря, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *