Liki24 UA

Допомога онкохворим дітям у Програмі медичних гарантій

Резюме. Рак у дітей — виліковний

15 лютого у світі відзначають Міжнародний день хворої на рак дитини. Це ще одна нагода сказати слова підтримки маленьким пацієнтам та їхнім родинам і нагадати, що дитячий рак — виліковний.

Ситуація в Україні

Нині в Україні — близько 6500 дітей з онкологічними захворюваннями. Приблизно 1000 нових випадків дитячого раку діагностується щорічно. Але ми маємо пам’ятати, що дитяча онкологія — це не просто сумна статистика. Це виклик, який постає перед медициною кожної країни.

Для Міністерства охорони здоров’я України дитяча онкологія — один із пріоритетних напрямків роботи. Впровадження високоякісних і доступних методів лікування та діагностики — важливе завдання, над яким ми працюємо у рамках Національної стратегії контролю онкологічних захворювань.

На жаль, у суспільстві міцно вкоренилася думка, що лікування у разі онкології — фінансово непідйомне для більшості людей. І ми зосереджуємо зусилля на тому, щоб якомога більше хворих дітей могли отримувати необхідні препарати за рахунок держави. Для цього, зокрема, запроваджено підвищувальний коригувальний коефіцієнт, що застосовується при обчисленні тарифів, за якими медичні заклади отримують кошти на лікування онкохворих дітей.

Отже, сьогодні:

  • 42 заклади уклали договори з Національною службою здоров’я та надають допомогу дітям з онкологічними захворюваннями.
  • На діагностику та хіміотерапевтичне лікування дітей заклади отримують від держави 83 тис. 862 грн.
  • На діагностику та радіологічне лікування — 30 тис. 327 грн.

Новий пакет із квітня 2021 року

  • Із квітня цього року послуги надаватимуться також за окремим пакетом діагностики та лікування онкогематологічних захворювань, а тарифи будуть значно підвищені. Зокрема, на хіміотерапевтичне лікування та супровід дітей з онкологічними захворюваннями передбачено 90 тис. 755 грн, на лікування та супровід дітей з онкогематологічними захворюваннями — 163 тис. 914 грн, на променеву терапію — від 36 тис. 533 грн до 54 тис. 800 грн.

Створення міжрегіональних онкоцентрів

Міністерство охорони здоров’я України працює над створенням міжрегіональних дитячих онкоцентрів найвищого рівня допомоги, над розробленням уніфікованих медичних стандартів та протоколів лікування, запровадженням навчання для педіатрів і сімейних лікарів для раннього виявлення раку.

У напрямку дитячої онкології Міністерство активно співпрацює з міжнародними партнерами: ВООЗ, Європейською асоціацією дитячих онкологів (SIOPE), Дослідницькою клінікою святого Юди з США. Також ми долучилися до Глобальної ініціативи з дитячої онкології (Global Initiative for Childhood Cancer).

Сьогодні варто ще раз нагадати: рак можна перемогти! І ми докладаємо всіх зусиль, аби кожна родина, яка зіткнулася з онкологією, відчувала підтримку держави у цій нелегкій боротьбі.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua

16 февраля, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *