Доплати медикам: у Верховній Раді вимагають повного звіту

Резюме. Та наголошують на необхідності масового тестування на COVID-19

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк (політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина») закликає не легковажити з коронавірусом та виходом з карантину без належного масового тестування населення.

Масове тестування на COVID-19

За її словами, у більшості держав заходи поступового виходу з карантину та перезапуску економіки супроводжуються масовим тестуванням громадян на коронавірус та антитіла до нього.

«Проте складається враження, що в Уряду та Міністерства охорони здоров’я відсутня стратегія масового тестування українців. Станом на 19 травня ми на 104-у місці у світі. У нас проведено лише 5 483 тести на 1 млн громадян. У сусідній Польщі  роблять 16 800 тестувань на 1 млн громадян, у США — 37 316, в Іспанії — 65 000», — підкреслила заступниця Голови Верховної Ради.

Вітчизняні тести ПЛР

На її переконання, вкрай незрозумілою є ситуація з виробництвом ПЛР-тестів в Україні. Вона нагадала, що 19 травня 2020 р. Центр громадського здоров’я МОЗ України офіційно забракував 600 тис. тестів на коронавірус однієї з приватних фірм, які було закуплено в рамках державних заходів та направлено до лабораторій для тестування населення.

«Мені з однодумцями вартувало значних зусиль відстояти фінансування Інституту молекулярної біології та генетики НАН України від секвестру бюджету. Та замість того, щоб замовити ці тести в Інституті, владою чомусь підписуються контракти з приватною фірмою зі статутним капіталом у 1000 грн», — наголосила заступниця Голови Верховної Ради.

«За які кошти фінансується закупівля цих тестів? Чому без попередньої експертизи закупили та передали лабораторіям таку величезну партію бракованих тестів? Хто поніс за це відповідальність? Усі ці запитання потребують належного парламентського контролю», — зазначила народна депутатка.

Виплати надбавок медикам

Також віцеспікерка  вимагає від міністра охорони здоров’я Максима Степанова надати Парламенту України повний звіт про виплати 300% надбавок медикам, закупівлю та фінансування виробництва тестових систем.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами rada.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *