Liki24 UA

Гідність пацієнтів у лікарнях: презентовано методичні рекомендації

Резюме. Їх важко буде дотримуватися без гідної оплати праці лікарів

Заступник керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська 24 лютого 2021 р. взяла участь у презентації Методичних рекомендацій щодо дотримання принципів гідності пацієнтів у лікарні, підготовлених за результатами роботи з медичними закладами у трьох пілотних областях.

У зустрічі взяли участь народні депутати — члени парламентського Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, представники Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України, керівники лікарень, представники міжнародних партнерів та громадськості.

Які питання потребують обговорення

За словами Ю. Соколовської, сьогодні потребують обговорення, здавалося б, звичні донедавна питання: чи повинен лікар стукати у двері палати, заходячи до пацієнта; чи коректне використання мобільного телефону лікарем під час огляду пацієнтів; чи є нормою, коли немедичний персонал (сторонні люди) присутні при обстеженнях чи інтервенціях та обговоренні чутливої медичної інформації, зокрема результатів аналізів пацієнта та діагнозу, тощо. Тому дуже важливо продовжувати публічний діалог щодо забезпечення гідності пацієнтів.

Серед питань, які також порушували учасники зустрічі, — забезпечення поваги у спілкуванні з пацієнтом та його близькими, автономія пацієнта, яка передбачає згоду на будь-які втручання, обговорення варіантів лікування та зрозуміле пояснення стану пацієнта, чистота, приватність, а також безумовне задоволення потреби пацієнта в таких побутових речах, як наявність доступної питної води у лікарні, душу, мийних та дезінфекційних засобів.

За результатами обговорення запропоновано поширити озвучені рекомендації на всі лікарні в державі, провести навчання для медичного персоналу всіх закладів, створити можливості для затвердження в кожній лікарні своїх стандартів поведінки та етичного ставлення, заохочувати лікарів і молодший медперсонал враховувати у своїй роботі аспекти гідного поводження з пацієнтами.

Ю. Соколовська наголосила на важливості дотримання балансу у забезпеченні прав, оскільки повага до гідності має бути взаємною. Так, без дотримання прав медичного персоналу, без гідної оплати праці та належних умов буде важко досягти принципів дотримання гідності пацієнта в медичному закладі.

«Водночас ми маємо забезпечити такі умови, за яких дотримання гідності пацієнта стане невід’ємною важливою складовою медичної та реабілітаційної допомоги», — резюмувала вона.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами president.gov.ua

26 февраля, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *