В Україні буде створено центр трансплант-координації

Резюме. Уряд розгляне це питання найближчим часом

Найближчим часом Уряд розгляне питання створення в Україні центру трансплант-координації. Таку ініціативу висунуло Міністерство охорони здоров’я України під час засідання медичної ради 15 вересня 2020 р.

Крім цього, було обговорено дорожню карту розвитку системи трансплантації в Україні, а також питання збільшення кількості національних донорів кісткового мозку в Україні.

Коментар Максима Степанова

«Зараз у БФ «Всеукраїнський реєстр донорів кісткового мозку»  є 4 тис. заявок від донорів. Сподіваємося, що найближчим часом ми досягнемо показника 8–10 тис. типувань, що дозволить нам говорити про перші неродинні трансплантації кісткового мозку, які будуть здійснені від українського донора», — зазначив міністр охорони здоров’я М. Степанов.

Наразі Міністерство охорони здоров’я України здійснює конкретні кроки щодо розвитку трансплантації не лише органів, але й кісткового мозку. Активно до цього процесу долучилися Київський обласний онкологічний диспансер, Київський міський центр трансплантації кісткового мозку та «Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України». До кінця року учасниками пілотного проєкту буде проведено 84 аутологічних трансплантацій кісткового мозку, а також 4 алогенних. У 2021 р. заплановано провести 250–300 таких операцій.

Міністерство охорони здоров’я України також веде перемовини про впровадження програм стажування українських фахівців за кордоном, обговорюється з Національною службою здоров’я України можливість запровадження пакета супроводу пацієнтів після трансплантації.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *