Відбувся фінал першого конкурсу медичних і біологічних стартапів

Резюме. Переможці зможуть показати свої проекти інвесторам з Великобританії

25 квітня 2018 р. на iForum-2018 відбувся фінал першого в Україні конкурсу біомедичних стартапів — MBioS Challenge, на якому в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вручила нагороди переможцям.

Про конкурс

У фіналі змагалися 12 проектів, а всього на конкурс надійшло 97 анкет. Тепер переможці зможуть показати свої проекти британським інвесторам під час прямої трансляції на щорічній конференції Української медичної асоціації Великобританії, що відбудеться 12 травня 2018 р.

У. Супрун наголосила, що Міністерство охорони здоров’я активно підтримує ініціативи з розвитку інновацій в медицині, а також у системі освіти для майбутніх лікарів: створено новий Директорат інновацій та науки, проводиться співпраця з Радою з розвитку інновацій під егідою Прем’єр-міністра, розроблена і вже успішно працює система електронного здоров’я.

«Щодня крок за кроком ми змінюємо нашу систему охорони здоров’я. Вона стає сучасною, технологічною, електронною. Інновації і розробки відіграють ключову роль у тому, як ми трансформуємося. Разом з вами, інноваторами і винахідниками, ми зможемо запровадити якісні і доступні медичні послуги для пацієнтів та сучасні умови роботи і розвитку для лікарів,» — підкреслила доктор У. Супрун.

Про переможців

Серед стартапів на рівні ідеї найкращими виявилися мобільний ультразвуковий хірургічний інструмент MUSIC-Med, який розробили вчені з Черкас, та проект біонічного протеза руки Esper Bionics розробників з Києва.

Серед прототипів переможцями стали: абсорбуюча вуглецева пов’язка для лікування ран і опіків, сервіс Helsi.me, який допомагає пацієнтам записатися до лікаря, Latrax, що пропонує лікувати епілепсію електростимуляцією блукаючого нерва.

QROK MEDICAL став переможцем на стадії комерціалізації зі своєю розробкою — системою навігації для лікарень. Ця система дозволяє стежити за місцезнаходженням пацієнта, конт­ролювати його температуру тіла та активність. Одеська клініка Into-Sana вже використовує її.

Конкурс, що вперше проводився в країні, мав на меті сприяти розвитку біомедичних інновацій в Україні та привернути увагу до використання новітніх технологій у медицині й біології (штучний інтелект, доповнена реальність, робототехніка, великі дані, блокчейн, телемедицина, персоналізована медицина тощо).

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua

8 октября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *