Вакцини проти COVID-19: ведуться перемовини щодо пришвидшення їх поставок

Резюме. На рівні Президента України, Уряду та МОЗ України

З метою пришвидшення поставок вакцин проти COVID-19 в Україну Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) веде активні переговори із провідними компаніями-виробниками. Очікується, що відповідні угоди будуть підписані найближчим часом. Про це 23 грудня 2020 р. повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі одного з національних телеканалів.

Домовленості з провідними компаніями

«Останні 4 міс МОЗ України активно веде перемовини щодо поставок вакцин проти COVID-19. Окрім ініціативи COVAX, маємо домовленості з провідними компаніями — виробниками вакцин. Відповідні угоди з ними буде підписано найближчими тижнями. Деякі компанії-виробники вже гарантовано готові постачати вакцини в Україну, починаючи з липня 2021 р., але МОЗ веде перемовини щодо перенесення цих поставок на більш ранній термін», — зазначив очільник МОЗ.

Переговори про поставки вакцин

М. Степанов додав, що переговори щодо поставок вакцин проти COVID-19 в Україну ведуться на рівні Президента України, Уряду та МОЗ.

«Жодних списків на отримання вакцини не існує. Кожна країна окремо домовляється про терміни поставки»,  — підкреслив М. Степанов, коментуючи інформацію, яка днями з’явилася у соцмережах, зокрема про те, що Україна нібито не потрапила до сотні країн, які першочергово отримають вакцину.

Міністр охорони здоров’я також повідомив, що Україна очікує поставки вакцини проти COVID-19 у рамках глобальної ініціативи COVAX у кінці І — на початку ІІ кварталу 2021 р. Загальна кількість вакцини, що надасть Україні ця програма, становитиме 8 млн доз, зокрема перший транш — 1,2 млн доз.

Нагадаємо, що М. Степанов доручив включити до Національного плану вакцинації проти COVID-19 громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

24 декабря, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *