Liki24 UA

Вакцинація від COVID-19 має розпочатися якнайшвидше — Президент

Резюме. І має бути добровільною

Президент України Володимир Зеленський 23 лютого 2021 р.  обговорив із заступником міністра охорони здоров’я — головним державним санітарним лікарем Віктором Ляшком початок вакцинації в Україні.

Як проходитиме вакцинація

В. Ляшко поінформував Главу держави, що 22 лютого 2021 р. в Україні зареєстровано дві вакцини від COVID-19 — препарати Pfizer/BioNTech та Covishield.

Він зазначив, що перша партія вакцини Covishield у кількості 500 тис. доз уже прибула в Україну. Препарат з Міжнародного аеропорту «Бориспіль» доправили на склад «Укрпромпостач», і 24 лютого розпочнеться постачання вакцини в регіони.

В. Ляшко зауважив, що вакцина Covishield вироблена на індійському заводі за ліцензією AstraZeneca. Щеплення препаратом проводиться у два етапи.

Глава держави акцентував увагу на тому, що логістика постачання вакцини до всіх областей України вже відпрацьована, і затримок не повинно бути.

Препарат доставлятимуть у лікарні мобільні бригади. Передусім вакцинуватимуть лікарів медичних закладів, які надають допомогу коронавірусним хворим, потім — працівників соматичних лікарень, екстреної медичної допомоги, сімейних лікарів тощо.

«Вакцинація повинна розпочатися якнайшвидше, щойно регіони отримають перші партії. Але вона має бути добровільною — нікого не потрібно силувати, краще детально поінформувати людей про належну якість препарату», — наголосив В. Зеленський.

В. Ляшко повідомив, що багато медичних фахівців уже перехворіли на коронавірус, отримавши імунітет на найближчі місяці.

Як уточнив головний санітарний лікар, на другому етапі згідно з графіком, передбачена вакцинація військових.

В. Зеленський підтвердив готовність отримати щеплення разом з військовослужбовцями як Верховний головнокомандувач.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами president.gov.ua

24 февраля, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *