Будувати лікарні та поліклініки — справа громад

Резюме. Уряд подбає про зарплату лікарів та реформу екстреної медичної допомоги

Відповідно до норм українського законодавства, питання розбудови лікарень та поліклінік належать до повноважень місцевих органів влади всіх ланок, і їм нічого не заважає будувати нові амбулаторії, палати та операційні. Про це вчора, 22 квітня 2018 р., заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Про обов’язки громад

«Кому належать поліклініки, лікарні? Місцевим органам влади, яким ми передали повноваження і ресурси. Що їм заважає зробити нормальну палату, операційну? Нічого!» — сказав В. Гройсман.

Він наголосив, що Уряд, зі свого боку, робить немало для зміни ситуації в системі охорони здоров’я.

Хто винен у жахливому стані медицини?

«Говорять сьогодні, що лікарні в жахливому стані. І це правда. Але давайте скажемо і про те, що це стало можливим внаслідок недолугої політики минулих періодів, коли охорона здоров’я нікого не цікавила. А цікавив тільки контроль над закупівлями ліків — а це мільярди, і друга позиція — закупити обладнання і на тому ще вкрасти 30–50% (вартості), — зазначив Глава Уряду. — Прийшла Уляна Супрун і почала ці схеми ламати. А ми як Уряд вибрали шлях зміни системи охорони здоров’я».

Що робитиме Уряд

Прем’єр-міністр навів приклади реалізованих проектів будівництва нових лікарень та реалізації інших урядових програм — передусім «Доступні ліки».

«Я надалі сконцентруюся на тому, аби зарплата лікарів зростала, — сказав В. Гройсман. — Ми також вийдемо з програмою підтримки й розвитку екстреної медицини».

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами kmu.gov.ua

8 октября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *