Liki24 UA

Ботулізм: з початку року — два летальні випадки

Резюме. Усього в Україні з початку року зареєстрували 12 випадків ботулізму

З початку 2021 року в Україні зареєстрували два летальні випадки ботулізму. Про це повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

У Хмельницькій області внаслідок отруєння консервованими грибами домашнього приготування помер дорослий.

Симптоми захворювання проявилися на п’ятий день після вживання продукту. За медичною допомогою хворий у тяжкому стані звернувся ще через чотири дні. Після встановлення діагнозу пацієнту введено протиботулічну сироватку, та, на жаль, наступного дня він помер.

В Одесі від ботулізму помер чоловік. Епідрозслідування виявило, що збудник хвороби був у в’яленій рибі (товстолобик) домашнього приготування, яку придбали на стихійному ринку.

Перші симптоми захворювання — першіння в горлі, двоїння в очах, головний біль, нудота — з’явилися наступного дня після вживання продукту. Вночі почалися двоїння в очах, птоз (опущення повіки), багаторазове блювання, на підставі чого викликано карету швидкої допомоги. На жаль, хворий помер через дві години після госпіталізації.

Усього в Україні з початку року зареєстрували 12 випадків ботулізму.

Нагадаємо, що вживання виготовлених у домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, соленої риби й інших харчових продуктів, куплених у місцях несанкціонованої торгівлі, може призвести до захворювання на ботулізм.

Як захиститися

Ботулізм — це тяжке харчове отруєння, спричинене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини.

Найкращий спосіб захистити своє здоров’я — утримуватися від споживання їжі, про якість якої вам достеменно не відомо.

Центр громадського здоров’я МОЗ України закликає відповідально ставитися до свого здоров’я і не споживати в’ялену, солену та консервовану рибу, консерви або вироби з м’яса без належної термообробки.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами phc.gov.ua

19 февраля, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *