Безкоштовна вакцинація від COVID-19 розпочнеться в кінці І — на початку ІІ кварталу 2021 року

Резюме. Для вразливих груп населення, зокрема медичних працівників

Безкоштовна вакцинація вразливих груп населення проти COVID-19 в Україні почнеться в кінці І — на початку ІІ кварталу 2021 року. Про це в ефірі одного з центральних телеканалів повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Коментар Максима Степанова

«Завдяки приєднанню до глобальної ініціативи COVAX Україна невдовзі очікує на отримання близько 8 млн доз вакцин проти COVID-19. Цього тижня підписані технічні документи з альянсом GAVI щодо ініціативи COVAX. Вже в першому півріччі 2021 р., ми сподіваємося, що це буде кінець I — початок II кварталу, Україна отримає вакцину проти коронавірусної хвороби», — заявив очільник Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України.

Які вакцини використовуватимуть

М. Степанов зазначив, що в портфелі COVAX є вакцини фармакологічних компаній AstraZeneca, Moderna та Novavax. Але, крім ініціативи COVAX, МОЗ веде додаткові перемовини з низкою компаній — виробників вакцини проти COVID-19.

«Один із критеріїв — вакцини повинні бути прекваліфіковані ВООЗ, це елемент гарантії якості. Також вже прийняті зміни до законодавства, які дозволяють використовувати на території України вакцини, зареєстровані в США, Великобританії чи Європейському Союзі. Наразі ми знаходимося на фінальній стадії укладання документів і в недалекому майбутньому зможемо повідомити про перші поставки вакцини проти COVID-19 в Україну», — запевнив міністр охорони здоров’я.

Він також зазначив, що першими отримають вакцину люди, які належать до категорії ризику, — медичні працівники, працівники освіти, а також люди віком старше 60 років та із супутніми захворюваннями.

«Разом приблизно 20 млн громадян, яких, ми вважаємо, необхідно вакцинувати проти COVID-19 безкоштовно, тобто за кошти бюджету», — наголосив очільник МОЗ України.

Нагадаємо, що в бюджетному запиті МОЗ на охорону здоров’я було закладено 296 млрд грн. Водночас у проєкті держбюджету, поданому Кабінетом Міністрів до Верховної Ради, на охорону здоров’я передбачено 159 млрд грн. Зокрема, проєкт бюджету передбачає виділення лише 2,6 млрд грн на вакцинацію проти COVID-19.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»

за матеріалами moz.gov.ua

8 декабря, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *