Liki24 UA

Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога у ПМГ-2021

Резюме. Відбулося друге засідання Робочої групи медичних експертів

30 листопада 2020 р. у Національній службі здоров’я України (НСЗУ) відбулося друге засідання Робочої групи медичних експертів за напрямом «Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога».

Хто брав участь в обговоренні

Серед фахівців Робочої групи — головний лікар Інституту ядерної медицини та променевої діагностики, кандидат медичних наук Кирило Гордієнко, директорка Київської дитячої лікарні № 7, кандидат медичних наук Любов Забудська, завкафедри дитячої терапевтичної стоматології Української медичної стоматологічної академії, професор Людмила Каськова, професор кафедри медичної біології і медичної генетики Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Руслан Козовий, заступник керівника ГО «Афіна. Жінки проти раку» Вікторія Романюк, заступник медичного директора Івано-Франківської клінічної лікарні Наталія Ружило, директор Житомирського стоматологічного медоб’єднання Всеволод Солдатов, президент ГО «Український медичний клуб», лікар ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України», викладач Української військово-медичної академії Іван Сорока та ін.

Рекомендації

За результатами засідання експерти прийняли Проєкт специфікацій та умов закупівлі за пакетами «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах», «Мамографія», «Стоматологічна допомога дорослим та дітям». Рекомендації стосуються, зокрема, проведення додаткових лабораторних та інструментальних досліджень, медико-генетичного консультування, спеціалізованого лабораторного генетичного обстеження пацієнтів із підозрою на наявність спадкової та/або вродженої патології, наявності медичної апаратури та забезпечення кваліфікованими кадрами медичних закладів.

Коментар Світлани Дудник

Голова Робочої групи за напрямом «Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога» кандидат медичних наук Світлана Дудник зазначила, що пріоритетним завданням команди НСЗУ було, є і буде забезпечення безпечної та якісної медичної допомоги населенню нашої країни. Для НСЗУ це є надважливим. Тому, наприклад, до нових вимог у пакеті «Мамографія» додаємо наявність 5-мегапіксельного медичного монітора. Рання діагностика потребує апаратури з високою роздільною здатністю для візуалізації новоутворень незначних розмірів. Без цього неможливе якісне надання медичної послуги у закладах, що не мають такого обладнання.

Про робочі групи експертів

Нагадаємо: у НСЗУ за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» стартують перші засідання робочих груп експертів за відповідними медичними напрямами, які розроблятимуть проєкти специфікацій та умов закупівлі медичних послуг, що надаються за Програмою медичних гарантій-2021.

У складі робочих груп — лікарі, представники МОЗ України, Національної академії медичних наук, ВООЗ, керівники закладів охорони здоров’я, провідні фахівці відповідних галузей медицини, а також представники громадських та пацієнтських організацій. Загалом 384 експерти працюватимуть над оновленням умов закупівлі медичних послуг для держави. Вони надаватимуть НСЗУ методичну, аналітичну, наукову та консультативно-дорадчу підтримку.

Робочі експертні групи працюватимуть у рамках ініціативи зі створення Ради безпеки пацієнтів.

У Програмі медичних гарантій-2021 — 35 пакетів медичних послуг, серед них — два з лікування пацієнтів із COVID-19 та 7 нових пакетів, яких не було в поточному році. Це такі пакети, як «Готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії», «Стоматологічна допомога дорослим та дітям», «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», «Лікування пацієнтів методом інтракорпорального діалізу в амбулаторних умовах», «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги», «Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними захворюваннями (або підозрою на відповідні захворювання) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах» та «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров’я».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами nszu.gov.ua

2 декабря, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *